S49 SHL Mock Draft
|
Psanchez55
Registered Member
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. San Francisco Pride (via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. Texas Renegades (via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Chicago Syndicate - Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. Edmonton Blizzard (via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard - Skao Anazibf 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - Finn Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Denver Wolfe 12. Tampa Bay Barracuda - Prince Devitt 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. New Orleans Specters - Knox Booth 15. Winnipeg Jets - Artem Mozgov 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Khabib Nurmagomedov Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Jakub Bruchevski 18. Los Angeles Panthers - Nolan McMahon 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Derek Bohne Jr. 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - Raquel Castillo Gutierrez 22. New England Wolfpack - Jean-Paul Boivin 23. Edmonton Blizzard - Heat Siecker 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Gavin Hughes 25. Calgary Dragons - Jake Primeau 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Wyatt Ruschkoff 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - (TBB can opt to send their pick in S50) Jukka Jokinen 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Jukka Jokinen 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Henris Morris IV 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
tedlamotors
Registered Member
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. Texas Renegades (via San Francisco Pride, via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. San Francisco Pride (via Texas Renegades, via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard (via West Kendall Platoon, via Buffalo Stampede, via Chicago Syndicate) - FR Finn-Rhys 5. Texas Renegades - Anthony Archer 6. West Kendall Platoon (via Edmonton Blizzard, via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard - Ricky Spanish 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - Prince Devitt 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Denver Wolfe 12. Tampa Bay Barracuda - Jake Primeau 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Khabib Nurmagomedov 15. Winnipeg Jets - Mikas Bieksa 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Skao Anazibf Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Artem Mozgov 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) - Derek Bohne Jr 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - Jakub Bruchevski 22. New England Wolfpack - Nolan McMahon 23. Edmonton Blizzard - Jean Paul Boivin 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - Jean Francois Mayer 26. Hamilton Steelhawks - Wyatt Ruschkoff 27. San Francisco Pride - Raphael Castillo Gutierrez 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda - Jukka Jokinen 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Sterling Slaughter 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Gavin Hughes 31. Winnipeg Jets - Nicklaus Engel 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
Pris
Registered Oh Short One
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones
2. Texas Renegades(via San Francisco Pride, via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. San Francisco Pride (via Texas Renegades, via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard (via West Kendall Platoon, via Buffalo Stampede)- Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. West Kendall Platoon (via Edmonton Blizzard, via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard -Prince Devitt 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - FR Finn-Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Skao Anazibf 11. San Francisco Pride - Jake Primeau 12. Tampa Bay Barracuda - Derek Bohne Jr. 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Khabib Murmagedov 15. Winnipeg Jets - Noah Andros 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Raquel Castillo Gutierrez Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Mikas Bieksa 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Denver Wolfe 20. Chicago Syndicate - Artem Mozgov 21. Texas Renegades - Leonid Kofix 22. New England Wolfpack - Jakob Bruchevski 23. Edmonton Blizzard - Nolan McMahon 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - Gavin Hughes 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Jukka Jokinen 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - Jean-Paul Boivin 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Malcolm Weekes 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Cal Cluker 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner sig credits | | Former affiliates: Петра Волкова || Russian Federation Head || Peak: 2003 TPE | 18 GP | 6 G | 10 A | 16 P | +4 | 4 PPP | 20 PIM | 55 H | 10 GP | 2 G | 4 A | 6 P | +1 | 1 PPP | 0 PIM | 9 H
kit
Registered S28 Challenge Cup Champion and Shatman
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. San Francisco Pride (via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. Texas Renegades (via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Chicago Syndicate - FR Finn-Rhys 5. Texas Renegades - Cody 6. Edmonton Blizzard (via New England Wolfpack) - Anthony Archer 7. Edmonton Blizzard - Ricky Spanish 8. Toronto North Stars - Denver Wolfe 9. Calgary Dragons - Prince Devitt 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Mikas Bieksa 12. Tampa Bay Barracuda - Jan Zacha 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Raquel Castillo Gutierrez 14. New Orleans Specters - Jakub Bruchevski 15. Winnipeg Jets - Artem Mozgov 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Skao Anazibf Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Jean-Paul Boivin 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) - Gavin Hughes 20. Chicago Syndicate - Jake Primeau 21. Texas Renegades - Nolan McMahon 22. New England Wolfpack - Leonid Kofix 23. Edmonton Blizzard - Delver Fudgeson 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - Derek Bohne 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Khabib Numagomedov 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - (TBB can opt to send their pick in S50) - Heat Siecker 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Jukka Jokinen 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Sterling Slaughter 31. Winnipeg Jets - Malcolm Weekes 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner Affiliate of:
sash
Registered overwatch is a first person shooter for weebs
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones
2. Texas Renegades(via San Francisco Pride, via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. San Francisco Pride (via Texas Renegades, via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard (via West Kendall Platoon, via Buffalo Stampede)- Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. West Kendall Platoon (via Edmonton Blizzard, via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard -Prince Devitt 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - FR Finn-Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Skao Anazibf 11. San Francisco Pride - Jake Primeau 12. Tampa Bay Barracuda - Derek Bohne Jr. 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Khabib Murmagedov 15. Winnipeg Jets - Noah Andros 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Raquel Castillo Gutierrez Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Mikas Bieksa 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Denver Wolfe 20. Chicago Syndicate - Artem Mozgov 21. Texas Renegades - Leonid Kofix 22. New England Wolfpack - Jakob Bruchevski 23. Edmonton Blizzard - Nolan McMahon 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - Gavin Hughes 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Jukka Jokinen 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - Jean-Paul Boivin 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Malcolm Weekes 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Cal Cluker 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
DieselJ
Registered Member
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones
2. Texas Renegades - Noah Brusky 3. San Francisco Pride - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard - Prince Devitt 5. Texas Renegades - Anthony Archer 6. West Kendall Platoon - Ricky Spanish 7. Edmonton Blizzard - Skao Anazibf 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - FR Finn-Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Mikas Bieksa 12. Tampa Bay Barracuda - 13. Toronto North Stars - 14. Toronto North Stars - 15. Winnipeg Jets - 16. Edmonton Blizzard - Round Two: 17. New England Wolfpack - Delver Fudgeson 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - 22. New England Wolfpack - Heat Siecker 23. Edmonton Blizzard - 24. New England Wolfpack - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Raquel Castillo Gutierrez 28. New England Wolfpack - Jukka Jokinen 29. Chicago Syndicate - 30. Toronto North Stars - 31. Winnipeg Jets - Nolan McMahon 32. Edmonton Blizzard -
Andy
Registered S28, S39 Challenge Cup Champion
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones
2. Texas Renegades(via San Francisco Pride, via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. San Francisco Pride (via Texas Renegades, via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard (via West Kendall Platoon, via Buffalo Stampede)- Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. West Kendall Platoon (via Edmonton Blizzard, via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard -Prince Devitt 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - FR Finn-Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Skao Anazibf 11. San Francisco Pride - Jake Primeau 12. Tampa Bay Barracuda - Derek Bohne Jr. 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Khabib Murmagedov 15. Winnipeg Jets - Noah Andros 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Raquel Castillo Gutierrez Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Mikas Bieksa 18. Los Angeles Panthers - Knox Booth 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Denver Wolfe 20. Chicago Syndicate - Artem Mozgov 21. Texas Renegades - Leonid Kofix 22. New England Wolfpack - Jakob Bruchevski 23. Edmonton Blizzard - Nolan McMahon 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Heat Siecker 25. Calgary Dragons - Gavin Hughes 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Jukka Jokinen 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - Jean-Paul Boivin 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Malcolm Weekes 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Cal Cluker 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
StamkosFan
Registered PGS and Recruitment Head
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. San Francisco Pride (via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. Texas Renegades (via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Chicago Syndicate - Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. Edmonton Blizzard (via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard - Skao Anazibf 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - Finn Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Denver Wolfe 12. Tampa Bay Barracuda - Prince Devitt 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. New Orleans Specters - Knox Booth 15. Winnipeg Jets - Khabib Nurmagomedov 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Artem Mozgov 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Jakub Bruchevski 18. Los Angeles Panthers - Nolan McMahon 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Derek Bohne Jr. 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - Raquel Castillo Gutierrez 22. New England Wolfpack - Jean-Paul Boivin 23. Edmonton Blizzard - Heat Siecker 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Gavin Hughes 25. Calgary Dragons - Jake Primeau 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Wyatt Ruschkoff 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - (TBB can opt to send their pick in S50) Jukka Jokinen 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Jukka Jokinen 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Henris Morris IV 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
[img=0x0]https://i.imgur.com/ByNN8Jn.gif[/img]
AW13
Registered Posting Freak
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. Texas Renegades (via San Francisco Pride, via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. San Francisco Pride (via Texas Renegades, via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Edmonton Blizzard (via West Kendall Platoon, via Buffalo Stampede, via Chicago Syndicate) - Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. West Kendall Platoon (via Edmonton Blizzard, via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard - Skao Anazibf 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - Finn Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Denver Wolfe 12. Tampa Bay Barracuda - Prince Devitt 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Mikas Bieksa 14. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Knox Booth 15. Winnipeg Jets - Artem Mozgov 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Khabib Nurmagomedov Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Jakub Bruchevski 18. Los Angeles Panthers - Nolan McMahon 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Derek Bohne Jr. 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - Raquel Castillo Gutierrez 22. New England Wolfpack - Delver Fudgeson 23. Edmonton Blizzard - Jean-Paul Boivin 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Jean-Paul Boivin 25. Calgary Dragons - Jake Primeau 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Raquel Castillo Gutierrez 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - Juka Jokinen 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Heat Siecker 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Sterling Slaughter 31. Winnipeg Jets - Henris Morris IV 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner
mcgriddleluver
SHL GM SHL GM
Round One:
1. Los Angeles Panthers - Elijah Jones 2. San Francisco Pride (via Manhattan Rage) - Noah Brusky 3. Texas Renegades (via Minnesota Chiefs, via Buffalo Stampede) - Bo Kane 4. Chicago Syndicate - Anthony Archer 5. Texas Renegades - Ricky Spanish 6. Edmonton Blizzard (via New England Wolfpack) - Cody 7. Edmonton Blizzard - Skao Anazibf 8. Toronto North Stars - Jan Zacha 9. Calgary Dragons - Finn Rhys 10. Hamilton Steelhawks - Noah Andros 11. San Francisco Pride - Denver Wolfe 12. Tampa Bay Barracuda - Prince Devitt 13. Toronto North Stars (via West Kendall Platoon) - Delver Fudgeson 14. New Orleans Specters - Knox Booth 15. Winnipeg Jets - Artem Mozgov 16. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Khabib Nurmagomedov Round Two: 17. New England Wolfpack (via Manhattan Rage) - Jakub Bruchevski 18. Los Angeles Panthers - Nolan McMahon 19. Buffalo Stampede (via Minnesota Chiefs) Derek Bohne Jr. 20. Chicago Syndicate - Leonid Kofix 21. Texas Renegades - Raquel Castillo Gutierrez 22. New England Wolfpack - Jean-Paul Boivin 23. Edmonton Blizzard - Heat Siecker 24. New England Wolfpack (via Toronto North Stars) - Gavin Hughes 25. Calgary Dragons - Jake Primeau 26. Hamilton Steelhawks - Jagger Fouquette 27. San Francisco Pride - Wyatt Ruschkoff 28. New England Wolfpack (via Tampa Bay Barracuda) - (TBB can opt to send their pick in S50) Jukka Jokinen 29. Chicago Syndicate (via West Kendall Platoon) - Jukka Jokinen 30. Toronto North Stars (via New Orleans Specters) - Nicklaus Engel 31. Winnipeg Jets - Henris Morris IV 32. Edmonton Blizzard (via Buffalo Stampede) - Conor Tanner |
« Next Oldest | Next Newest »
|
Users browsing this thread: |
1 Guest(s) |