04-08-2019, 10:49 AM(This post was last modified: 04-08-2019, 02:21 PM by Ace.)
THIS IS A S47 PT AND WILL COUNT TOWARDS THE S47 CAP. IT IS FOR SHL PLAYERS, SEND DOWNS, AND PLAYERS THAT ARE ABOUT TO BE DRAFTED TO THE SHL. IT IS NOT FOR UNDRAFTED SMJHL PROSPECTS.
Predict the order in which prospects will be drafted in the upcoming S47 SHL Draft.
Code:
[b]Round One:[/b]
[b]1.[/b] :jets: Winnipeg Jets -
[b]2.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) -
[b]3.[/b] :syndicate: Chicago Syndicate -
[b]4.[/b] :pride: San Francisco Pride -
[b]5.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) -
[b]6.[/b] :platoon: West Kendall Platoon -
[b]7.[/b] :blizzard: Edmonton Blizzard -
[b]8.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda -
[b]9.[/b] :dragons: Calgary Dragons -
[b]10.[/b] :panthers: Los Angeles Panthers -
[b]11.[/b] :steelhawks: Hamilton Steelhawks -
[b]12.[/b] :jets: Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) -
[b]13.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) -
[b]14.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) -
[b]15.[/b] :specters: New Orleans Specters -
[b]16.[/b] :wolfpack: New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) -
[b]Round 2[/b]
[b]17.[/b] :steelhawks: Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) -
[b]18.[/b] :stampede: Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) -
[b]19.[/b] :syndicate: Chicago Syndicate -
[b]20.[/b] :pride: San Francisco Pride -
[b]21.[/b] :wolfpack: New England Wolfpack (via Texas Renegades) -
[b]22.[/b] :stampede: Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) -
[b]23.[/b] :blizzard: Edmonton Blizzard -
[b]24.[/b] :barracuda: Tampa Bay Barracuda -
[b]25.[/b] :wolfpack: New England Wolfpack (via Calgary Dragons) -
[b]26.[/b] :panthers: Los Angeles Panthers -
[b]27.[/b] :steelhawks: Hamilton Steelhawks -
[b]28.[/b] :stars: Toronto North Stars -
[b]29.[/b] :jets: Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) -
[b]30.[/b] :blizzard: Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) -
[b]31.[/b] :specters: New Orleans Specters -
[b]32.[/b] :platoon: West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede)
You will receive 5 capped TPE for making a complete mock draft. For every draft pick you guess correctly, you will receive 0.5 uncapped TPE. You will not receive any TPE if you quote another draft and leave the quote tags in. You will not receive any TPE for the forfeited picks. For consecutive picks belonging to the same team, if they still belong to the same team come draft day, you will receive credit for guessing both players correctly, regardless of order.
Deadline: 7:45 PM Eastern Time on Wednesday 4/10/2019.
04-08-2019, 10:54 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:46 PM by BDonini.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Corey Kennedy 4. San Francisco Pride - Filip Zadina 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Julio Tokolosh 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Epsen Kunsten Jr. 8. Tampa Bay Barracuda - Cullen Gray 9. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Eko van Otter 10. Los Angeles Panthers - Marc Hagan 11. Hamilton Steelhawks - Theo Morgan 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Austin Roenick 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Sami Raanta 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Aaron Wilson 15. New Orleans Specters - Tony Ford 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Slap McShotty 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martijn Westbroek 20. San Francisco Pride - Lallo Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Boruvka Banananak 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Gunnar Petrov 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Miika Salo 28. Toronto North Stars - Harry Carpet 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Przemyslaw Brzeszczyczkiewicz 31. New Orleans Specters - Dale Miller 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Josh Driver
[pb]Four Star Cup Champion (GM S52)
[pb] S50 | Chicago Syndicate | N/A[/pbl]
karlssens Registered
S28, S45, S49 Challenge Cup Champion
Posts:3,919 Threads: 182 Joined: May 2015 Reputation:73
Discord: karl#3942
Pronouns: He/Him
Player: Oskar Scholz
04-08-2019, 10:58 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:42 PM by karlssens.)
Round 1 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Söderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Filip Zadina 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Espen Knutsen Jr 8. Tampa Bay Barracuda - Cullen Gray 9. Calgary Dragons - Eko Van Otter 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Marc Hagan 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Sami Raanta 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Austin Roenick 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Aaron Wilson 15. New Orleans Specters - Slap McScotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martjin Westbroek 20. San Francisco Pride - Sacha Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Borůvka Banananák 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Harry Carpet 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 28. Toronto North Stars - Dale Miller 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Josh Driver 31. New Orleans Specters - Gunnar Petrov 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Boris "The Beast" Poroshenko
04-08-2019, 11:13 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 10:04 AM by Hoovuh.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Filip Zadina 4. San Francisco Pride - Marc Hagan 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Charlie Serpe 6. West Kendall Platoon - Corey Kennedy 7. Edmonton Blizzard - Austin Roenick 8. Tampa Bay Barracuda - Marco Selman 9. Calgary Dragons - Cullen Gray 10. Los Angeles Panthers - Julio Tokolosh 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr. 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Aaron Wilson 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Sami Raanta 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko Van Otter 15. New Orleans Specters - Slap McShotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Tony Ford
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Joseph Laraque 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Jaguar Johnson 19. Chicago Syndicate - Akashi SixNine 20. San Francisco Pride - Martijn Westbroek 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Vadim Malichov 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Harry Carpet 23. Edmonton Blizzard - Henry Morris IV 24. Tampa Bay Barracuda - Seemu Telanne 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Jules L'Eclair 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Isaac Yamada 28. Toronto North Stars - Boruvka Banananak 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Jake Peralta 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Lex Peters 31. New Orleans Specters - Juulius Smonk 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Theo Morgan
04-08-2019, 11:14 AM(This post was last modified: 04-09-2019, 09:54 PM by xDParK.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Filip Zadina 4. San Francisco Pride - Marc Hagan 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Charlie Serpe 6. West Kendall Platoon - Corey Kennedy 7. Edmonton Blizzard - Austin Roenick 8. Tampa Bay Barracuda - Lallo Selman 9. Calgary Dragons - Cullen Gray 10. Los Angeles Panthers - Julio Tokolosh 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr. 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Aaron Wilson 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Sami Raanta 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko Van Otter 15. New Orleans Specters - Slap McShotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Tony Ford
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Joseph Laraque 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Jaguar Johnson 19. Chicago Syndicate - Akashi SixNine 20. San Francisco Pride - Martijn Westbroek 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Vadim Malichov 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Harry Carpet 23. Edmonton Blizzard - Henry Morris IV 24. Tampa Bay Barracuda - Seemu Telanne 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Jules L'Eclair 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Isaac Yamada 28. Toronto North Stars - Boruvka Banananak 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Jake Peralta 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Lex Peters 31. New Orleans Specters - Juulius Smonk 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Theo Morgan
Former SHL Head Commissioner S12ish-S27ish GM S8 & S9 (Won cups both years) 2x GM Of The Year 5 Time Cup Winner League MVP
Past Players D - Aidan Richan - (S5 11th Overall) C - Chico Salmon - (S17 1st overall)
Current Player D - Chico Smeb (S46) SMJHL - Drafted 65th Overall by SHL - Drafted 23rd Overall by
04-08-2019, 11:18 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:45 PM by bk1689.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Cullen Gray 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Austin Roenick 8. Tampa Bay Barracuda - Marco Selman 9. Calgary Dragons - Eko Van Otter 10. Los Angeles Panthers - Filip Zadina 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr. 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Akashi SixNine 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Sami Raanta 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Marc Hagan 15. New Orleans Specters - Slap McShotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Aaron Wilson
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Joseph Laraque 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Jaguar Johnson 19. Chicago Syndicate - Tony Ford 20. San Francisco Pride - Martijn Westbroek 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Vadim Malichov 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Harry Carpet 23. Edmonton Blizzard - Henry Morris IV 24. Tampa Bay Barracuda - Seemu Telanne 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Jules L'Eclair 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Isaac Yamada 28. Toronto North Stars - Boruvka Banananak 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Jake Peralta 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Lex Peters 31. New Orleans Specters - Juulius Smonk 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Theo Morgan
04-08-2019, 11:19 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 03:33 PM by Chris-McZehrl.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Söderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Cullen Gray 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Filip Zadina 8. Tampa Bay Barracuda - Marc Hagan 9. Calgary Dragons - Austin Roenick 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Sami Raanta 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Harry Carpet 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko van Otter 15. New Orleans Specters - Aaron Wilson 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martjin Westbroek 20. San Francisco Pride - Sacha Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Slap McShotty 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Borůvka Banananák 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Joseph Laraque 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 28. Toronto North Stars - Dale Miller 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Gunnar Petrov 31. New Orleans Specters - Nicolaj Muller 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede)- Boris "The Beast" Poroshenko
Challenge Cup Wins:
S18 - Seattle Riot (with Chris McZehrl)*
S23 - New England Wolfpack (with Chris McZehrl)*
S27 - Calgary Dragons (with VLAD McZehrl)
S34 - Manhattan Rage (with VLAD McZehrl)
S37 - Winnipeg Jets (with VLAD McZehrl)
S46 - Buffalo Stampede (with GOD McZehrl)*
*first ever Challenge Cup of Franchise History
Four Star Cup Wins:
S24 - Vancouver Whalers (with VLAD McZehrl)
S39 - St. Louis Scarecrows (with GOD McZehrl)
04-08-2019, 11:25 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:43 PM by Fordyford.)
1. [Image: jets.png] Winnipeg Jets - Jax Duggan
2. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Söderberg
3. [Image: syndicate.png] Chicago Syndicate - Julio Tokolosh
4. [Image: pride-new.png] San Francisco Pride - Cullen Gray
5. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy
6. [Image: platoon.png] West Kendall Platoon - Tony Ford
7. [Image: blizzard.png] Edmonton Blizzard - Filip Zadina
8. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda - Marc Hagan
9. wolfpack New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Eko Van Otter
10. [Image: panthers.jpg] Los Angeles Panthers - Charlie Serpe
11. [Image: steelhawks.png] Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr
12. [Image: jets.png] Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Sami Raanta
13. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Harry Carpet
14. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Austin Roenik
15. [Image: specters.png] New Orleans Specters - Aaron Wilson
16. [Image: wolfpack2.png] New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2
17. [Image: steelhawks.png] Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan
18. [Image: stampede.png] Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine
19. [Image: syndicate.png] Chicago Syndicate - Martjin Westbroek
20. [Image: pride-new.png] San Francisco Pride - Sacha Selman
21. [Image: wolfpack2.png] New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque
22. [Image: stampede.png] Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller
23. [Image: blizzard.png] Edmonton Blizzard - Borůvka Banananák
24. [Image: barracuda.png] Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson
25. [Image: wolfpack2.png] New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Jules L' Eclair
26. [Image: panthers.jpg] Los Angeles Panthers - Thomas Bathory
27. [Image: steelhawks.png] Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz
28. [Image: stars.png] Toronto North Stars - Dale Miller
29. [Image: jets.png] Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk
30. [Image: blizzard.png] Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Josh Driver
31. [Image: specters.png] New Orleans Specters - Gunnar Petrov
32. [Image: platoon.png] West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede)- Boris "The Beast" Poroshenko
04-08-2019, 11:34 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:37 PM by Kalakar.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) -
Gunnar Söderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Filip Zadina 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Espen Knutsen Jr 8. Tampa Bay Barracuda - Cullen Gray 9. Calgary Dragons - Eko Van Otter 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Marc Hagan 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Sami Raanta 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Austin Roenick 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Akashi SixNine 15. New Orleans Specters - Slap McScotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Aaron Wilson 19. Chicago Syndicate - Martjin Westbroek 20. San Francisco Pride - Sacha Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Borůvka Banananák 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Harry Carpet 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 28. Toronto North Stars - Dale Miller 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Josh Driver 31. New Orleans Specters - Gunnar Petrov 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Boris "The Beast" Poroshenko
04-08-2019, 11:38 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:45 PM by SDCore.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Corey Kennedy 4. San Francisco Pride - Filip Zadina 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Julio Tokolosh 6. West Kendall Platoon - Cullen Gray 7. Edmonton Blizzard - Espen Knutsen Jr. 8. Tampa Bay Barracuda - Marc Hagan 9. New England Wolfpack - Eko Van Otter 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Sami Raanta 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Noah Gallagher 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Akashi SixNine 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Austin Roenick 15. New Orleans Specters - Akashi SixNine 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martijn Westbroek 20. San Francisco Pride - Lallo Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nikolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Miika Salo 24. Tampa Bay Barracuda - Aaron Wilson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Slap McShotty 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Boruvka Banananak 28. Toronto North Stars - Ryan Carpet 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulis Smoonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Jaguar Johnson 31. New Orleans Specters - Przemyslaw Brzeszczyczkiewicz 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Slap McShotty
04-08-2019, 11:55 AM(This post was last modified: 04-10-2019, 05:46 PM by Julio Tokolosh.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Cullen Gray 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Filip Zadina 8. Tampa Bay Barracuda - Marc Hagan 9. Calgary Dragons - Austin Roenick 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Saami Raanta 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Harry Carpet 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko Van Otter 15. New Orleans Specters - Aaron Wilson 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Slap McShotty 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martjin Westbroek 20. San Francisco Pride - Sacha Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Boruvka Banananak 24. Tampa Bay Barracuda/ New England Wolfpack (TBB choice) - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Theo Morgan 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 28. Toronto North Stars -Spencer Maclean 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Josh Driver 31. New Orleans Specters - Gunnar Petrov 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Boris "The Beast" Poroshenko
04-08-2019, 12:15 PM(This post was last modified: 04-10-2019, 02:09 PM by damienj10.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Filip Zadina 4. San Francisco Pride - Marc Hagan 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Charlie Serpe 6. West Kendall Platoon - Corey Kennedy 7. Edmonton Blizzard - Austin Roenick 8. Tampa Bay Barracuda - Lallo Selman 9. Calgary Dragons - Cullen Gray 10. Los Angeles Panthers - Julio Tokolosh 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr. 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Aaron Wilson 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Sami Raanta 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko Van Otter 15. New Orleans Specters - Slap McShotty 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Tony Ford
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Joseph Laraque 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Jaguar Johnson 19. Chicago Syndicate - Akashi SixNine 20. San Francisco Pride - Martijn Westbroek 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Vadim Malichov 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Harry Carpet 23. Edmonton Blizzard - Henry Morris IV 24. Tampa Bay Barracuda - Seemu Telanne 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Jules L'Eclair 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Isaac Yamada 28. Toronto North Stars - Boruvka Banananak 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Jake Peralta 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Lex Peters 31. New Orleans Specters - Juulius Smonk 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Theo Morgan
04-08-2019, 12:24 PM(This post was last modified: 04-10-2019, 07:44 PM by Randominoe.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Soderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Cullen Gray 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Espen Knutsen Jr. 8. Tampa Bay Barracuda - Filip Zadina 9. Calgary Dragons - Eko van Otter 10. Los Angeles Panthers - Marc Hagan 11. Hamilton Steelhawks - Sami Raanta 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Austin Roenick 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Tony Ford 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Aaron Wilson 15. New Orleans Specters - Akashi SixNine 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Lallo Selman 19. Chicago Syndicate - Martijn Westbroek 20. San Francisco Pride - Slap McShotty 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Joseph Laraque 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Boruvka Banananak 23. Edmonton Blizzard - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Josh Driver 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Wibbly McButternutz 28. Toronto North Stars - Nicolaj Muller 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Harry Carpet 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Miikka Salo 31. New Orleans Specters - Juulius Smonk 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede) - Jay Boom'Boom
04-08-2019, 12:27 PM(This post was last modified: 04-10-2019, 04:51 PM by TnlAstatine.)
Round One: 1. Winnipeg Jets - Jax Duggan 2. Tampa Bay Barracuda (via New England Wolfpack) - Gunnar Söderberg 3. Chicago Syndicate - Julio Tokolosh 4. San Francisco Pride - Cullen Gray 5. Tampa Bay Barracuda (via Texas Renegades) - Corey Kennedy 6. West Kendall Platoon - Charlie Serpe 7. Edmonton Blizzard - Filip Zadina 8. Tampa Bay Barracuda - Marc Hagan 9. Calgary Dragons - Austin Roenick 10. Los Angeles Panthers - Tony Ford 11. Hamilton Steelhawks - Espen Knutsen Jr 12. Winnipeg Jets (via Toronto North Stars) - Sami Raanta 13. Tampa Bay Barracuda (via Minnesota Chiefs) - Harry Carpet 14. Tampa Bay Barracuda (via Manhattan Rage) - Eko van Otter 15. New Orleans Specters - Aaron Wilson 16. New England Wolfpack (via Buffalo Stampede) - Noah Gallagher
Round 2 17. Hamilton Steelhawks (via New England Wolfpack) - Theo Morgan 18. Buffalo Stampede (via Winnipeg Jets) - Akashi SixNine 19. Chicago Syndicate - Martjin Westbroek 20. San Francisco Pride - Sacha Selman 21. New England Wolfpack (via Texas Renegades) - Slap McShotty 22. Buffalo Stampede (via West Kendall Platoon) - Nicolaj Muller 23. Edmonton Blizzard - Borůvka Banananák 24. Tampa Bay Barracuda - Jaguar Johnson 25. New England Wolfpack (via Calgary Dragons) - Joseph Laraque 26. Los Angeles Panthers - Thomas Bathory 27. Hamilton Steelhawks - Przemysław Brzeszczyczkiewicz 28. Toronto North Stars - Dale Miller 29. Winnipeg Jets (via Minnesota Chiefs) - Juulius Smonk 30. Edmonton Blizzard (via Manhattan Rage) - Gunnar Petrov 31. New Orleans Specters - Nicolaj Muller 32. West Kendall Platoon (via Buffalo Stampede)- Boris "The Beast" Poroshenko